به گزارش مسترتشخیص، شرکت ایران خودرو که پیش‌تر اعلام کرده بود در طرح فروش یکپارچه، محصولی جهت فروش عرضه نخواهد کرد، اخیرا طی بخشنامه‌ای که منتشر کرده، اعلام می‌کند که قرار است پیش فروشی جهت طرح مادران و جوانی جمعیت داشته باشد. یکی از محصولات این شرکت دنا پلاس ساده است.

مبلغ پیش‌پرداخت دنا پلاس ساده 133 میلیون و 300 هزار تومان اعلام شده که با موعد تحویل شهریورماه به فروش می‌رسد. قیمت کارخانه سدان لوکس ایران خودرو 324 میلیون تومان است. همچنین این خودرو در 19 اردیبهشت ماه 1402 حدود 670 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

اختلاف قیمت کارخانه و بازار دنا پلاس چه‌قدر است؟

دنا پلاس به‌صورت پیش‌فروش چهار ماهه و با سود مشارکت 12 درصد عرضه می‌شود. در نتیجه سود مشارکت این خودرو در چهار ماه حدود پنج میلیون و 300 هزار تومان خواهد شد و با احتساب قیمت‌های امروز، اختلاف قیمتی دنا پلاس معمولی در حدود 351 میلیون تومان می‌شود.

البته باید درنظر داشته باشیم که قیمت این خودرو به‌صورت قطعی نبوده و احتمال افزایش قیمت تا موعد تحویل آن برقرار است.

نمودار تغییرات قیمتی یک ماهه این سدان لوکس ایران خودرو به شرح زیر است. مشاهده می‌شود در یک ماه اخیر قیمت دنا پلاس دستی در بازار چیزی حدود 155 میلیون تومان کاهش داشته.

معرفی اجمالی

این خودرو از همان پیشرانه EF7 استفاده می‌کند و برای اولین بار در سال‌های 1396 در بازار عرضه شد. این پیشرانه چهار سیلندر و 16 سوپاپ تنفس طبیعی قادر است حداکثر قدرت 113 اسب‌بخار و گشتاور 155 نیوتن‌متر تولید کند.

از جمله آپشن‌های این خودرو می‌توان به کروزکنترل، سنسور دنده عقب، دی‌لایت، دکمه‌های کنترلی روی فرمان، دوربین دنده عقب و نمایشگر 7 اینچی اشاره کرد.

منبع: تجارت‌نیوز