به گزارش مسترتشخیص، بر اساس بخشنامه جدید بورس کالا عرضه‌های جدید خودرویی در بورس کالا تایید شد.

مجید عشقی پس از جلسه امروز شورای عالی بورس اعلام کرد: در شورای عالی بورس با اجماع آرا، بحث عرضه خودرو در بورس کالا مصوب و از فردا این امر از سر گرفته خواهد شد.

رئیس سازمان بورس درباره وضعیت خودروهای عرضه شده در بورس گفت: از این به بعد تمامی خودروها در بورس عرضه می‌شوند و از قرعه کشی خارج خواهند شد.

وی افزود: دستورالعمل‌ شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت و از مراجع ذی‌صلاح برای حل این موضوع پیگیری خواهیم کرد، همچنین قرا است تا فرآیند عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا ادامه پیدا کند.

جزئیات عرضه خودروها در بورس کالا شامل موارد زیر است:

در اطلاعیه جدید بورس کالا قرار است 250 دستگاه فیدلیتی مشکی و 250 فیدلیتی سفید عرضه شود. همچنین 300 دستگاه ریسپکت سفید و 200 دستگاه ریسپکت مشکی عرضه خواهد شد. میزان پیش پرداخت برای این خودروها 100 درصد است و تاریخ عرضه در این بخشنامه 25 بهمن 1401 اعلام شده است.

قابل توجه است که زمان تحویل این خودورها 24 اردیبهشت سال آینده است.

جزئیات عرضه وانت کارا

در عرضه وانت کارا تک کابین که قرار است 26 بهمن در بورس کالا عرضه شود، 500 دستگاه وانت تک کابین و 500 دستگاه وانت دوکابین به فروش می‌رسد.میزان پیش پرداخت برای عرضه وانت کارا 50 درصد اعلام شده است.

تاریخ تحویل وانت کارا 25 اردیبهش 1402 خواهد بود.

عرضه کامیون و کامیونت در بورس کالا

عرضه کامیون کشنده EM POWER با تعداد ۱۰۰ دستگاه کامیون و با پیش پرداخت ۳۰٪ انجام می‌شود و تاریخ عرضه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ است.
تاریخ تحویل کامیون کشنده ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ اعلام شده است.

در بخشنامه جدید بورس کالا مجموعا 450 دستگاه کامیونت FORCE عرضه خواهد شد که از این تعداد ۲۲۰ دستگاه(بدون کاربری) بوده و در روز 24 بهمن 1401 عرضه می‌شود. تاریخ تحویل برای دستگاه کامیونت بدون کاربری 23 اردیبهشت 1402 اعلام شده است.

همچنین ۲۳۰ دستگاه کامیونت (با کاربری) در روز 24 بهمن عرضه می‌شود و زمان تحویل برای این خودرو 15 خرداد سال آینده است.

قابل توجه است که مبلغ پیش پرداخت 30 درصد در مرحله اول خواهد بود.