به گزارش مسترتشخیص، بررسی دستور جلسه 610 شورای رقابت نشان می دهد این احتمال وجود دارد تا اعضای این شورا 22 مهر 1402 (امروز) نسبت به بررسی  قیمت کارخانه ای خودروهای ایران خودرو و سایپا اقدام کنند. اعضای شورای رقابت طبق برآرود صورت گرفته قصد دارند امروز حدود 50 دقیقه درباره برخی موضوعات (که در دستور کار جلسه تحت عنوان سایر موضوعات ذکر شده) صحبت کنند. با توجه به نامه ایران خودرو به رییس شورا درباره خروج خودرو از ذیل بازارهای انحصاری و امکان بازگشت خودرو روی تابلوی بورس کالا به نظر می رسد، شورای رقابت باید پاسخی به این نامه دهد.

بررسی نامه ایران خودرو تا حدی بار حقوقی هم دارد، زیرا این خودروساز به صورت وکالتی به رییس شورای رقابت نامه نوشته و نامه خود را با تقدیم وکالتنامه الکترونیکی و اعلام وکالت از شرکت ایران‌خودرو آغاز کرده است. بنابراین شورای رقابت نمی‌تواند از کنار آن نامه به راحتی عبور کند و باید پاسخی را برای آن تدارک ببیند. گمانه‌زنی ها نشان می‌دهد اگر پاسخ به این نامه در جلسه امروز نهایی نشود در جلسه 611 شورای رقابت که در روز سه شنبه 25 مهر امسال طبق روال جلسه‌های شورای رقابت برگزار می‌شود، دستور کار قرار خواهد گرفت.

ایران خودرو و سایپا به دنبال این هستند تا اعضای شورای رقابت را مجاب کنند تا قیمت کارخانه ای خودرو را افزایش دهند، حتی در این راه با اتهام احتکار محصولات خود مواجه شده و بار دیگر پای دستگاه قضا به این موضوع باز شد.

حال باید منتظر ماند و دید اعضای شورای رقابت در نهایت چه زمانی مجوز افزایش قیمت محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز را صادر می‌کنند؟ اما به نظر می‌رسد این انتظار خیلی طولانی نباشد، مگر اینکه همانند اداور گذشته در دقیقه 90 اتفاقی ورق را به نفع تداوم قیمت های کارخانه ای فعلی برگرداند.

منبع: اکوایران