به گزارش مسترتشخیص، سایپا اعلام کرد افراد حائز شرایط خرید خودروی چانگان 35+CS که در اسفندماه سال 1401 در سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی نسبت به ثبت نام اولیه و انتخاب خودرو اقدام کرده‌ و اکنون پیامک اطلاع‌رسانی را دریافت کردند از ساعت 14 امروز می‌توانند ثبت‌نام را انجام دهند.

در حالی قیمت این خودرو ها توسط شورای رقابت به ترتیب ۸۴۹ و ۹۰۴ میلیون تومان اعلام شده بود که قیمت فروش این خودروها توسط سایپا بین ۲۶۰ نا ۲۸۰ میلیون تومان بالاتر اعلام شده است.

البته ذکر این نکته ضروری است که در مصوبه شورای رقابت تاکید شد، سایر هزینه ها شامل عوارض قانونی شماره گذاری، مالیات نقل و انتقال و ارزش افزوده، بیمه شخص ثالث، هزینه اسقاط ، حمل تا شبکه توزیع، کمیسیون فروش و سایر عوارض قانونی که در قیمت پایه لحاظ نگردیده، قابل اعمال به قیمت های مصوب می باشد، بنابراین احتمالا اختلاف ۲۶۰ تا ۲۸۰ میلیون تومانی مربوط به این هزینه هاست.

موعد تحویل هر دو خودرو، ۹۰ روزه تعیین شده است 

بالاتکلیفی در مورد خودروهای مونتاژی

به گزارش تجارت‌نیوز، از سوی دیگر انتشار اخباری مبنی بر احتمال افزایش دوباره قیمت خودروهای مونتاژی از سوی شورای رقابت نیز، انتقاداتی را به همراه داشت. برخی از خریداران خودرو معتقدند در صورتی که قصدی برای افزایش قیمت وجود دارد، این اتفاق باید پیش از پایان مهلت ثبت‌نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو در روز ۱۰ خرداد، رخ می‌داد. البته شورای رقابت هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته است.

یکی از نکات عجیب دیگر در مورد فروش خودروهای مونتاژی در سامانه این بود که برخی از محصولات در حالتی عرضه شدند که تا پایان مهلت ثبت‌نام قیمت بعضی از آنها مشخص نشده بود.

منبع: تسنیم