به گزارش مسترتشخیص، قیمت تمام شده آریزو 5 توربو IE هم‌اکنون 19 اردیبهشت ماه 1402 در بازار آزاد حدود یک میلیارد و 295 میلیون تومان معامله می‌شود. اگرچه قیمتی که شرکت مدیران خودرو برای فروش این سدان خود درنظر گرفته، یک میلیارد و 55 میلیون تومان است، اما شورای رقابت قیمت 735 میلیون و 400 هزار تومان برای آن اعلام می‌کند.

اگر بخواهیم مالیات، عوارض، بیمه و سایر مخارج مربوط به خودرو را در قیمت پایه شورای رقابت اعمال کنیم، قیمت نهایی حدودی برای آن به 845 میلیون و 709 هزار تومان خواهد رسید.

بنابراین باتوجه به اختلاف نظر خودروسازان با شورای رقابت بر سر قیمت‌گذاری محصولات مونتاژی، خودروی چری آریزو 5 توربو IE حدود 320 میلیون تومان اختلاف قیمتی برای کارخانه و شورای رقابت دارد که رقم بسیار بالایی است.

اختلاف قیمت کارخانه و بازار چری آریزو 5 توربو جدید چه‌قدر است؟

این سدان پرادعای چینی در بازار به قیمت یک میلیارد و 295 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. با احتساب قیمت شورای رقابت، این خودرو اختلاف قیمتی کارخانه و بازاری، برابر با 560 میلیون تومان خواهد داشت!

درحالی که با احتساب قیمت کمپانی، اختلاف قیمتی این خودرو به 240 میلیون تومان می‌رسد.

معرفی اجمالی

آریزو 5 توربو انتخاب آن دسته از افرادیست که یک خودروی به‌روز و آپشنال می‌خواهند که از شتاب قابل قبولی برخوردار بوده و قیمت پایین‌تری نسبت به خودروهای خارجی داشته باشد. این خودرو از همان پیشرانه خودروی چری تیگو 7 بهره می‌برد که یک موتور 1.5 لیتری توربوشارژ با 4 سیلندر و 16 سوپاپ است. این پیشرانه قادر است قدرتی برابر با 147 اسب‌بخار و گشتاوری 210 نیوتن‌متری تولید کند.

از جمله آپشن‌هایی آریزو 5 توربو IE می‌توان به کروز کنترل، سنسور دنده عقب، دی‌لایت، سانروف، کنترل حرکت در سربالایی، کنترل کشش و پایداری، دوربین دنده عقب، ترمز پارک برقی، اتولایت، ورود و استارت بدون کلید و کیسه‌هوای پرده‌ای اشاره کرد.

منبع: تجارت‌نیوز