مسترتشخیص- در نمایشگاه موتورسیکلت و دوچرخه سال 1401 کبیر موتور حضوری پرقدرت داشت. به دنبال رونق گرفتن بازار موتورسیکلت و تناسب بودجه مشتریان با قیمت موتورسیکلت، این شرکت تصمیم گرفته تا تنوع محصولات خود را افزایش دهد.

موتورسیکلت‌های پژو در غرفه کبیر موتور

چند قدم که به پیش میرفتید شهر قرمز رنگ کبیر موتور در سالن A-5 شهرآفتاب خودنمایی می‌کرد. کبیر موتور در این نمایشگاه از عرضه محصولی از دیار فرنگ در اوایل سال آینده خبر داد، پژو جنگو - DJANGO - اسکوتری با ظاهر چشم‌نواز که احتمالاً حوالی 300 میلیون قیمت خواهد داشت.

مشخصات فنی موتورسیکلت پژو جنگو

پیشرانهتک سیلندر چهارزمانه مایع خنک OHC
جابجایی150 سی‌سی
حداکثر توان10.2 اسب‌بخار
حداکثر سرعت100 کیلومتر برساعت
انتقال قدرتCVT
سیستم سوخت‌رسانیانژکتور SYNERJECT
ترمز جلودیسکی ABS
ترمز عقبدیسکی
حجم باک8.5 لیتر
وزن خالص137 کیلوگرم
ابعادارتفاع 1143 - عرض 710 - طول 1930 میلی‌متر
مصرف سوخت2.3 لیتر در صد کیلومتر
سرعت‌سنجدیجیتال
سایر مشخصاتاستارت برقی - طوقه اسپرت آلومینیوم - USB

پژو جنگو یک اسکوتر 150 سی سی چهار زمانه OHC است، که توانایی تولید 7.6 کیلووات ( 10.2 HP) را دارد و مصرف سوخت آن 2.3 لیتر در هر صد کیلومتر است، همچنین ترمزهای عقب و جلوی دیسکی با سیستم ABS هستند.

یکی از جزئیات دلربای پژو جنگو چرخ عقب آن است که تنها از یک سمت به شاسی و پیشرانه متصل است، اما در سمت دیگر یک کاور (قالپاق) استیل کروم‌کاری شده با لوگوی پژو مرکز چرخ را پوشانده است.

اما جنگو تنها محصول پژو نبود که در این غرفه حضور داشت، چند مدل دیگر مثل پژو متروپلیس سه چرخی 400 سی‌سی، پژو توئیت و پژو پالژِن (PULSION) هم به این نمایشگاه آورده شده بودند، اما درباره عرضه آن‌ها صحبتی نشده بود. جالب است بدانید که پژو 210 سال به تولید دوچرخ‌ها مشغول است و با ورود یک اسکوتر اصیل به کشور، جنگو احتمالا به رقیبی جدی برای وسپا پریماورا بدل خواهد شد.

موتورسیکلت‌های ماهیندرا در غرفه کبیر موتور

کمی آن طرف‌تر در غرفه کبیر سه محصول از ماهیندرا دیده می‌شد، ماهیندرا ARRO (طرح پالس- پولسار)، ماهیندرا موجو و ماهیندرا رودئو (اسکوتر) که با وجود این‌که باز هم اطمینانی از پلاک شدن آنها در دست نیست، اما می‌توان ورود هندی‌ها به کشور را موجب ایجاد رقابت برای افزایش کیفیت، در ضمن عرضه با قیمت رقابتی میان موتورسازان دانست. البته همین حوالی یک هوندا CB هورنت 200 با برچسب HONEST هم بود که نمی شد ندیده از کنارش عبور کرد.

سایر موتورسیکلت‌های تولیدی و وارداتی در غرفه کبیر موتور

کبیر موتور مدل‌های وارداتی قدیمی‌تر را هم به میان آورده بود، آپریلیا SR-160 و SXR-160 وسپا SXL و VXL که نسبت نزدیکی با یکدیگر دارند و هرچهار اسکوتر از مدل‌های انتخاب شده توسط گروه پیاجیو برای بازار هند هستند. آپریلیا زیرشاخه اسپرت گروه پیاجو به حساب می‌آید که موتورسیکلت‌های ریس شهری و مسابقه‌ای تولید می‌کند، اما به یُمن پیوستن به گروه پیاجو حالا اسکوتر و ماکسی اسکوتر هم به محصولات این شرکت اضافه شده است.

دیگر مدل‌های نمایش داده شده RISE NVX 150i (طرح آئروکس) ، CLICK UP 150i و CLICK UP 170i (طرح کلیک جدید)، KMA-125 و KMB-125 (طرح ویو)، KMC-200 (CGL شکاری)، KML-150 (طرح CGL)، انواع طرح CDI ها و KLD K-200 (طرح بوکسر) بودند که پیشتر هم در این  کمپانی تولید می‌شدند.

منبع: باما