یکی از مهم ترین مواردی که ممکن است بر تصمیم‌گیری شما برای خرید خودروی تارا تاثیرگذار باشد، مقایسه قیمت این خودرو در بورس و بازار آزاد می‌باشد. 

به گزارش گذارنیوز، از وضعیت قیمت خودرو در معاملات روزانه بازار، قیمت تارا دنده‌ای نسبت به مشابه ماه گذشته، حدود ۵۰ میلیون تومان رشد پیدا کرده است.

تارا صفر دنده ای در بازار امروز حدود ۶۴۰ میلیون تومان معامله شد؛ درحالی که قیمت پایه این خودرو در بورس کالا ۲۶۵،۵۰۰،۰۰۰ تومان اعلام شده است. در آخرین عرضه تارا دنده‌ای در بورس کالا (۱۸ دی‌ماه) ۲۰۰۰ خودرو با قیمت پایه ۲۶۵،۵۰۰،۰۰۰ تومان و قیمت نهایی ۳۵۱،۲۷۴،۰۰۰ تومان معامله شد. این احتمال وجود دارد که با توجه به افزایش تعداد تارا های عرضه‌شده در بورس سه‌شنبه ۲۵ بهمن، این خودرو با قیمت نهایی پایین‌تری مورد معامله قرار گیرد.

بررسی کیفیت بدنه تارا دنده‌ای

با بررسی تمام گزارش‌های کارشناسی تارا دنده‌ای کارکرده ، نمودار زیر از وضعیت بدنه این خودرو به دست آمده است. همان‌طور که در نمودار زیر پیداست روی درب ٪۳۲ تارا های کارشناسی‌شده لیسه‌گیری و صافکاری بدون رنگ انجام گرفته است. درب حدود ۲٪ خودروها تعویضی بوده و ۱۰٪ آن‌ها در قسمت سقف دچار آفتاب‌سوختگی بوده اند.

۵۰۰۰ تارا در بورس کالا عرضه می‌شود! / کارشناسان خودروی کارنامه درباره کیفیت این ماشین چه می‌گویند؟

وضعیت گلگیر و سپر تارا بعد از چند سال کارکرد

همان‌طور که در جدول قابل مشاهده است گلگیر ۷٪ خودروهای تارا کارکرده، تعویضی بوده و ۳۰٪ گلگیرها مورد لیسه‌گیری و صافکاری بدون رنگ قرار گرفته اند.

۵۰۰۰ تارا در بورس کالا عرضه می‌شود! / کارشناسان خودروی کارنامه درباره کیفیت این ماشین چه می‌گویند؟

وضعیت مطلوب گیربکس و موتور ماشین تارا

کارشناسان خودرو بر این باورند که موتور و گیربکس تارا دست‌دوم، نسبت به خودروهای هم‌قیمت در بازار از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار است. براساس بررسی کارشناسان، تنها ۱۲٪ خودروهای تارا کارکرده دچار خرابی موتور شده و ۵ ٪ آن‌ها در قسمت گیربکس معیوب بوده اند.

البته این نکته را درنظر بگیرید که تعمیرات گیربکس تارا هزینه بالایی دارد و درصورت خرابی، قطعه استوک در بازار برای جایگزینی گیربکس در دسترس نیست؛ به همین دلیل بابت خرید گیربکس جدید حدود ۱۳۰ میلیون تومان باید هزینه شود.

منبع: کارنامه