به گزارش مسترتشخیص، علی عزیزخانی در تشریح این خبر اظهار داشت: اواخر مرداد ماه امسال تعدادی از خریداران خودرو به پلیس آگاهی مراجعه و اظهار داشتند، مدیر عامل دفتر نمایندگی یکی از شرکت‌های خودروسازی با انتشار آگهی در سایت‌ها و فضای مجازی به بهانه فروش ویژه خودرو با شرایط استثنایی مبالغی را از آنان کلاهبرداری کرده است.

وی ادامه داد: تیمی از کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه هشتم بررسی موضوع را برعهده گرفتند و موفق شدند در تحقیقات پلیسی، ۳ متهم اصلی پرونده را شناسایی کنند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی عنوان کرد: کارآگاهان با پالایش‌های اطلاعاتی، توانستند مخفیگاه متهمان را شناسایی کرده و در نهایت هر ۳ متهم در عملیات‌های همزمان و منسجم دستگیر و برای بررسی‌های تکمیلی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی منتقل شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان در بررسی‌های پلیسی به جرایم ارتکابی با همکاری یکدیگر اعتراف کردند، افزود: سرکرده آنها به نام یاشار اقرار کرد، با کمک همدستانم ابتدا دفتری در یکی از محله‌های مرکزی تهران اجاره کردیم و با تبلیغات گسترده و عنوان فروش اقساطی و لیزینگ خودرو با شرایط استثنایی افرادی از شهرهای مختلف از جمله تهران، بندرعباس، کرمانشاه، خرم آباد، سمنان، تبریز، ساری و.... به دفتر ما مراجعه کرده و با پرداخت بخشی از مبلغ قرارداد در صف انتظار تحویل خودرو قرار گرفتند که پس از اینکه پول‌های متقاضیان به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال رسید دفتر را تخلیه و متواری شدیم.

وی تصریح کرد: تحقیقات پلیسی برای شناسایی سایر جرایم احتمالی انجام و کارآگاهان موفق شدند سایر مالباختگان را نیز در سایر استان‌ها شناسایی کنند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در پایان با بیان اینکه تاکنون ۵۰ تن از مالباختگان شناسایی شده اند، افزود: هر ۳ متهم با قرار مجرمیت از سوی مرجع قضائی روانه زندان شدند.

منبع: مهر