به گزارش مسترتشخیص، بر اساس وعده جدید ستاد معاینه فنی خودرو در تهران از این به بعد دارندگان معاینه فنی برتر تخفیف 30 درصدی برای عوارض تردد دریافت می‌کنند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض تردد در محدوده کم انتشار آلایندگی (طرح کاهش) و طرح ترافیک با اخذ معاینه فنی برتر خبر داد.

شادی مالکی در خصوص انجام معاینه فنی برتر در مراکز شهر تهران گفت: معاینه فنی برتر در ۱۱ مرکز منتخب بیهقی، سراج، شهید آبشناسان، دماوند، الغدیر، شقایق، نیایش، شهید چمران، خاوران، فداییان اسلام و شهدای زمان آباد انجام شده و این مراکز منتخب به استناد ضوابط قانونی و ممیزی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران دارای گواهی صلاحیت صدور معاینه فنی برتر هستند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران خاطرنشان کرد: خودروها می‌توانند به‌صورت اختیاری در صورت احراز شرایط لازم نسبت به اخذ معاینه فنی معمولی و یا برتر اقدام کرده و با اخذ معاینه فنی برتر از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض تردد در محدوده کم انتشار آلایندگی (طرح کاهش) و طرح ترافیک استفاده کنند. لازم به توضیح است تفاوت معاینه فنی برتر و عادی تنها در فرآیند آزمون آلایندگی خودرو بوده و از لحاظ هزینه پرداختی یکسان است.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه خودروهای دارای معاینه فنی برتر دارای سطح تولید آلایندگی کمتری بوده و در کلان شهر تهران با توجه به وضعیت بحرانی آلودگی هوا خودروها نیازمند پایش دقیق‌تر و سخت گیرانه‌تری هستند لذا از شهروندان درخواست می‌شود به عنوان یک مسئولیت اجتماعی برای حفظ سلامت شهر و شهروندان نسبت به مراجعه به مراکز معاینه فنی شهر تهران و دریافت معاینه فنی برتر اقدام کنند.

مالکی در ادامه عنوان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه حدود ۹۱۹ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که از این تعداد، در حدود ۱۵۹ هزار گواهی مربوط به معاینه فنی برتر است. در مجموع در حدود ۱۷ درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران دارای معاینه فنی برتر هستند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اظهار کرد: بدون تردید افزایش این درصد نیازمند مشارکت شهروندان تهرانی بوده و می‌تواند اثربخشی معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا را افزایش دهد. در همین راستا به منظور قدردانی و تکریم از شهروندان مشارکت جو و مسئولیت پذیر در این ارتباط در دو ماه انتهایی سال به دریافت کنندگان معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی شهر تهران به قید قرعه کشی جوایزی اهدا خواهد شد.

منبع: تجارت‌نیوز