به گزارش مسترتشخیص، شرکت هیوندای موتور کره‌جنوبی و شرکت کیا موتورز در روز سه‌شنبه پیش‌بینی کردند که مجموع فروش جهانی آن‌ها در سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۱۰ درصد افزایش می‌یابد، حتی اگر فروش سال گذشته به دلیل اختلالات زنجیره تامین کمتر از هدف بود.

این شرکت‌ها در سال ۲۰۲۲، ۶.۸۵ میلیون دستگاه خودرو فروختند که حدود چهار درصد کمتر از هدف مجموع ۷.۱۶ میلیون خودرو بود که عمدتاً به دلیل مشکلاتی از جمله کمبود تراشه و قطعات است.

آنها اعلام کردند که فروش جهانی ۷.۵۲ میلیون خودرو در سال جاری را هدف قرار خواهند داد. تحلیلگران اظهار کردند که اهداف فروش این دو شرکت در سال جاری با توجه به تقاضای متوقف شده برای وسایل نقلیه به نظر می‌رسد تهاجمی اما قابل دستیابی باشد.

هیوندای موتور و کیا همچنان شاهد سفارش‌های نسبتاً بالاتر خودرو هستند و خریداران خودرو با وجود شرایط اقتصادی اخیر همچنان در صف خرید خودرو هستند. با این حال، موانع اقتصادی مانند نرخ‌های بهره بالا می‌تواند فروش خودرو را کاهش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، هیوندای موتور در ماه اکتبر، هدف فروش جهانی خود در سال ۲۰۲۲ را حدود هفت درصد کاهش داد و از ۴.۳۲ میلیون دستگاه به ۴.۰۱ میلیون دستگاه رسید.

منبع: ایسنا